ANA SAYFA KURUCU İLKELERİMİZ TARİHÇE HİZMETLERİMİZ PERSONEL PROJELERİMİZ ETKİNLİKLERİMİZ İLETİŞİM

TARİHÇE

T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

ÖZEL BAŞKENT DOST ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

Dost Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2000 yılında   Keçiören’de Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı olarak  kurulmuştur. Kurucu Müdürü Öğretim Üyesi Dr. Faruk Ayın'dır. 2007 sonu itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak Ruhsat almış ve yeni müstakil binasına taşınmıştır. Başkent Dost Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi alanında birçok yeniliklere imza atmıştır.

Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği yaparak öğrenci velilerine yönelik kurslar açmış ve kursiyerlerine sertifika vererek meslek sahibi olmalarını sağlamıştır. Kurs faaliyetleri halen devam etmekte ve her yıl el sanatları sergisini açmaktadır.

Başkent Dost Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin önemli faaliyetlerinde biri de  Yurtdışı programlar ve projeler üretmesidir.

Halen Avrupa Birliği ülkelerinden İngiltere, Macaristan, İtalya, Romanya, Bulgaristan, İspanya, Almanya, Slovenya, Avusturya, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi ile ortak projeleri devam etmektedir. Daha önce ise Polonya, Yunanistan, Hollanda, İtalya ve Romanya ile yürütülen projeler sonuçlanmış ve Avrupa Birliği İnceleme Komitesinden takdir almıştır. Bu projeler kapsamında Başkent Dost Özel Eğitim Merkezinde çalışan birçok öğretmen ve öğrenci belli aralıklarla adı geçen ülkelere gönderilmiş ve onlarla bilgi alış verişi yapılarak akademik açılımlar sağlanmıştır. (Bu etkinlikleri görmek için tıklayın)

Ayrıca yine konuyla ilgili birçok idareci de yurt dışı incelemelerinde bulunmak üzere gönderilmiştir. Yurt dışından da okulumuza birçok ziyaretler gerçekleşmiştir.