Şefkat Mahallesi Demet Sokak No:13 Keçiören / ANKARA
dost_egitim@yahoo.com
+90 312 338 52 82 | 0505 717 03 18 | 0505 440 29 60

Kurumsal

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL BAŞKENT DOST ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

Dost Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2000 yılında Keçiören’de Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı olarak kurulmuştur. Kurucu Müdürü Öğretim Üyesi Dr. Faruk Ayın'dır. 2007 sonu itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak Ruhsat almış ve yeni müstakil binasına taşınmıştır. Başkent Dost Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi alanında birçok yeniliklere imza atmıştır.

Halk Eğitim Merkezleri ile işbirliği yaparak öğrenci velilerine yönelik kurslar açmış ve kursiyerlerine sertifika vererek meslek sahibi olmalarını sağlamıştır. Kurs faaliyetleri halen devam etmekte ve her yıl el sanatları sergisini açmaktadır.

Ayrıca Dost Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi yurtdışı programlar ve projeler üretmektedir.

Hizmetlerimiz

Faaliyetler

Özel eğitim ve rehabilitasyon desteğine ihtiyacı olan bireylerimize samimi ve gönülden gelen çalışma eğitim kadrosu ile ihtiyaçlarına ve gelişmelerine uygun eğitim sağlayarak kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen, topluma katılabilen, ailesi ve çevresine uyum içerisinde davranabilen bireyler yetiştirmek.     Detaylar

Down Sendromu

Down sendromunun tıbbi anlamda tedavisi bulunmamaktadır. Kromozom bozukluğundan kaynaklanmaktadır ve kalıtsaldır. Özel eğitim ile hastalar sosyal yaşama uyum sağlayabilir.

Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite

Dikkat süresinin ve yoğunluğunun bireyin yaşına göre olması gerekenden az olması ya da bireyin yaşına ve gelişim düzeyine uygun olmayacak biçimde hareketli olması.

Kreş ve Okula Başlama Uyum Sorunu

Çocukların kreş ve okul hayatına kolay uyum sağlamaları, çevresi ve arkadaşları ile sağlıklı ilişkiler kurarak sorumluluk bilinci kazanmalarına yardımcı oluyoruz.

Yaygın Gelişimsel Bozukluklar

Otizm, Rett Sendromu, Dezintegrative Bozukluk, Asperger Sendromu

Dil ve Konuşma Bozuklukları

Gecikmiş konuşma, artikülasyon, kekemelik, yutma bozuklukları, ses bozuklukları, afazi, motor konuşma bozukluğu, fiziksel ve işistsel engele bağlı konuşma bozuklukları.

Mental Retardasyon (Zihinsel Gerilik)

Zihinsel engelli çocuklar homojen bir grup değildir. Kendi içlerinde önemli bireysel farklılıklar gösterirler. Ülkemizde eğitilebilir, öğretilebilir ve klinik bakıma muhtaç çocuklar olarak sınıflandırılmıştırlar.

2000 Yılından Bugüne

Başkent Dost Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, alanında birçok yeniliklere imza atmıştır.

0 Sertifikalı Eğitmen
0 Başarılı Çocuk
0 Mutlu Ebeveyn
0 Engelli Ödülleri
Neler Söylediler

Aileler Bizim İçin Neler Söylediler

Onlar engellerle mücadele eden güçlü aileler, bizler de onların yanında onlara destek olarak güç veriyoruz. Tüm toplumda farkındalık yaratarak onları topluma, toplumu onlara kazandırıyoruz.

Foto Galeri

2022- 2023 Eğitim öğretim yılında yapılan etkinliklerimizden güzel kareler

Video Galeri

2022- 2023 Eğitim öğretim yılında yapılan etkinliklerimizden kısa videolar
SANA İHTİYAÇLARI VAR

Gönüllü Ol

Büyük zorluklarla mücadele eden ailelerimize destek olmak için "ben ne yapabilirim" diyorsan gönüllü ol, birlikte başaralım.